Základní škola a Mateřská škola Popice okres Břeclav příspěvková organizace

Informace k zápisu dětí do MŠ naleznete zde

Program - KYBERŠIKANA

Ve čtvrtek 18.4. se školáci účastnili programu na téma Kyberšikana a chování na sociálních sítí. Jedná se o vážný a bohužel rozšířený anonymní trend ubližování.

Dětem bylo vysvětleno, co to vlastně znamená kyberšikana, seznámily se se zákony a ochranou osob (natáčení na mobilní telefon a zveřejnění na internetu), odpovědností za vlastní jednání a možnostmi, jak ukončit již započatou šikanu. Byly upozornění na rizika, týkající se ztráty osobních dat a soukromi nejen na sociálních sítích. Dostaly rady, v čem je potřeba být více opatrný a jak sami sebe ochránit. Dále se seznámily s cenami prémiových SMS a podmínkami užití za účelem vstupu do her. Bylo několikrát zmíněno, že naše činy mají následky a důsledky. Program byl velmi zajímavý a poučný a doufáme, že děti pochopily, jak dokáže být virtuální svět nebezpečný.

Aktivni-skola-certifikat-300x213

Májová kapka platí dukát.

Na mokrý květen přichází suchý červen.

Svátek má Nataša

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den muzeí

Zítra má svátek Ivo

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den památky obětí nemoci AIDS