Základní škola a Mateřská škola Popice okres Břeclav příspěvková organizace

Informace k zápisu dětí do MŠ naleznete zde

„Kdo nikdy nebyl dítětem, nemůže se stát dospělým"

Našim hlavním záměrem je předávat a zprostředkovávat dětem základní životní zkušenosti v přirozeném prostředí skupiny vrstevníků cestou výchovy a vzdělávání založeném na principu uspokojování individuálních potřeb a zájmů. Chceme rozvíjet a podporovat samostatnost, zdravé sebevědomí a tvořivost dětí.

O nás

Naše MŠ je v současné době dvoutřídní, s kapacitou pro 50 dětí. Našim hlavním záměrem je předávat a zprostředkovávat dětem základní životní zkušenosti v přirozeném prostředí skupiny vrstevníků cestou výchovy a vzdělávání založeném na principu uspokojování individuálních potřeb a zájmů. Třídy a herny jsou upraveny tak, aby vyhovovaly hrám dětí, k získávání nových poznatků, rozvíjení samostatnosti, zdravého sebevědomí, tvořivosti i odpočinku. Třídy jsou vybaveny novým nábytkem, různými hračkami a hrami, které mají děti na dohled i dosah. Ve třídách také najdeme klavír a pomůcky pro pohybové aktivity

Zahrada

K pobytu dětí venku slouží krásná zahrada osázená keři a stromy, která je vybavena dřevěnými hracími prvky. Děti mají k dispozici pískoviště, které je zajištěno ochrannou plachtou a kryto přístřeškem. Dále pak zde najdeme domečkem na hraní, houpačky, průlezky, skluzavku. pevněná plocha dětem slouží pro jízdu na odrážedle či koloběžce. V horkých měsících se mohou děti osvěžit v brouzdališti. Pro rozvoj environmentální výchovy je zde broučkoviště, kompostér a menší zahrádka.

Co naše školka dětem nabízí

• rozvoj osobnosti a znalost komunikace (individuální přístup, čtení pohádek)
  • formování vztahu dětí k přírodě a životnímu prostředí (každodenní vycházky do okolí MŠ, krmení zvířátek, vítání jara, Dýňování)
  • uspokojování citových potřeb dětí (oslavy narozenin, blízká přátelství s ostatními dětmi, milé paní učitelky)
  • individuální příprava dětí předškolního věku do školy (logopedická prevence, grafomotorické cviky, rozvoj gramotností – čtenářská, matematická, polytechnická, IT)

Aktivni-skola-certifikat-300x213

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem, máj - polezem na kraj.

Na mokrý květen přichází suchý červen.

Svátek má Nataša

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den muzeí

Zítra má svátek Ivo

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den památky obětí nemoci AIDS